© Október 2007 All Rights Reserved
Datca
Doprava
Oludeniz
Datca
Bodrum
Kusadasi
Ayvalik
Bulharsko
Foto
Mapy
Home

DATCA 03.07 - 05.07. 2007
Dolmuš Oludeniz - Fethiye - 10 km - 3YTL
Minibus Fethiye 09:00 - Marmaris 12:00 - 140 km - 12 YTL
Minibus Marmaris 13:00 - Datca 15:00 - 70 km - 8YTL

Datca je malé mestečko, kde chodia na dovolenky Turci a to bolo vidieť aj na cenách. Ubytoval som sa v Lindos Pansiyon, ktorý som našiel náhodou. Majiteľku penziónu som nečakane prekvapil na recepcii lebo ešte vôbec nepočítala s hosťami. Na recepcii som musel čakať asi 45 minút než mi pripravia izbu. Zrazu tu začalo byť rušno jeden syn išiel zohnať posteľné prádlo, druhý syn išiel zháňať žiarovky a majiteľka luxovala moju izbu:) Za jednu noc pýtali 30 YTL ja som bol ochotný zaplatiť 50 YTL za dve noci, tak sme sa dohodli cena bola aj s raňajkami. Na izbe boli tri postele len pre mňa WC a sprcha. Majiteľka penziónu bola taká rada, že má hosťa, že raňajky mi robila až keď som vstal. Takže som raňajkovával až na obed. Raňajky boli stále tie isté vajíčko na tvrdo dva druhy syra, rajčiny, uhorka, olivy, chlieb a čaj.
Pláže a more nič moc s Oludeniz neporovnateľné. More tu bolo dosť studené a v noci tu bolo dosť chladno. V prístave bývalo večer dosť rušno. Ľudia večerali na palubách lodí a popíjali drinky v baroch.
Kurací kebab 2 YTL, pivo EFES v obchode 2 YTL v reštaurácií 3 - 3,5 YTL. Voda 1,5l - 0,75 YTL. Internet 1 hod - 1,5YTL. Stravoval som sa v Tureckých vývarovniach, kde po anglicky nevedeli ani len pozdraviť. Dorozumieval som sa s nimi s rukami, nohami ale jedlo bolo celkom chutné a celkom slušný výber a nebolo ani drahé:) Večera ma vyšla na 3,50 YTL a to bolo aj s turistickou prirážkou:)