Bulharsko 2005
Bulharsko uvod
Bulharsko doprava
Bulharsko Chernomorec
Bulharsko Sozopol
Bulharsko Primorsko
Bulharsko Kiten
Bulharsko foto
Bulharsko mapy
Bulharsko odkazy
www.zello.szm.sk
www.egypt.szm.sk

Web and Design
zello

© September 2005 All Rights Reserved
Úvod
    Po troch rokoch sme sa rozhodli že sa opäť pozrieme do Bulharska. Tento krát sme zvolili trasu Burgas, Černomorec, Sozopol, Prímorsko, Kiten, Burgas. Už som vôbec nerozmýšľal o tom či sa poistiť alebo nie, po minuloročnom 7 dňovom pobyte v Gréckej nemocnici a návrate zo zlomenou nohou bolo jednoznačné že poistiť!!! Poistenie liečebných nákladov v zahraničí a základné asistenčné služby = 30 Sk / deň + úrazové poistenie, poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu, doplnkové asistenčné služby = 16 Sk / deň

Peniaze
    Hneď na začiatku Vás chcem upozorniť , keď budete cestovať do Burgasu tak zameňte všetky prachy tam lebo tam je najlepší kurz !!! V ostatných letoviskách od Burgasu až po Kiten sú kurzy nevýhodne a väčšinou všetky zmenárne si držia rovnaké kurzy.
Jeden tip na zmenáreň v Burgase , keď vystúpite z vlaku vyjdete pred stanicu tam Vás začnú otravovať veksláci , taxikári , bábušky čo ponúkajú ubytovanie a neviem kto ešte všetko tak za chrbtom máte stanicu po ľavej strane DZI Bank a pôjdete stále rovno popri hlavnej ceste až narazíte na mierny kopec je to len pár metrov a po ľavej strane je tá zmenáreň vonku sedí na lavičke strážnik v civile, ktorého spoznáte, že má za opaskom pištoľ. (Burgas ul. Morska 26 a ul. G. Šagunov 19) tieto adresy som vyčítal z lístku, ktorý mi dali v zmenárni.

Burgas 1Euro = 1,95 Leva dokonca v DZI Bank bol kurz 1Euro = 1,94 Leva
Černomorec 1Euro = 1,87 Leva
Sozopol 1Euro = 1,90 Leva
Prímorsko 1Euro = 1,90 Leva keď budete hľadať tak sa dá nájsť aj 1Euro = 1,92 Leva
Kiten 1Euro = 1,85 Leva v banke 1Euro = 1,93 Leva

Cestovné kancelárie